pátek 27. prosince 2002

101 vecí, které umožnuje Mozilla oproti Internet Exploreru

Tak nějak by se dal přeložit nadpis článku 101 things that the Mozilla browser can do that IE cannot., který vyšel na serveru Xulplanet. Pro ty, co prohlížeče založené na jadru Gecko neznají, mohu jmenovat tab browsing, zakaz popup oken, mouse gestures a mnoho dalších. Je obdivuhodné kolika lidem jsem Mozillu ukázal a teď na ni nenechají dopustit proto tenhle článek doporučuji všem jak nadšencům tak uživatelům Internet Exploreru.

Průvodní slovo

Takže na tomhle místě by teoreticky měla být zmínka o tom, proč jsme si udělal vlastní blog, jaké důvody mě k tomu vedly, prostě základní kámen.Bohužel spíše bohudík na to nejsem, takže neuslyšíte nic, tohle je prostě první příspěvek a hotovo. Kdo chce, může mi napsat mail s jakýmikoliv připomínkami, určitě si je rád přečtu. Ty obzvláště vypečené si vytisknu a vylepím na stěnu ( čímž ohromně pobavím své kolegy a návštěvy v kanceláři ) i za ně jsem a budu vděčný.

Když už Vám neřeknu nic o důvodech založení, tak se musím zmínit o tom, co bude náplní tohoto blogu. Neb jsem programátor a nikoliv designér, což jistě každý poznal pohledem na design. Budu se s vámi snažit podělit o všechno kolem kódu, skriptování jak na straně klienta tak na straně serveru, prostě všech technologiích a nových featuras, co dnes hýbou internetem.