pátek 10. ledna 2003

Dokumentace k Jave ve formátu HTMLHelp nebo WinHelp

Taky, je Vám nepříjemné něco hledat v oficialní dokumentaci k Jave? JavaDoc je sice užitečná věc, ale pokud chcete vyhledávat tak nastane problém a to už ani enmluvim pokud ho potřebujete někam zkopírovat. Už si ani nevzpomínam jak, ale narazil jsem na stránky, kde každé nové SDK a API převedou do formatu HTMLHelp nebo WinHelp a aby toho neměli málo, rovnou se pustili na dokumentaci k JavaScriptu(1.3). Na stránkách je i překonvertovaná specifikace JVM a Java language a několik návodu.

čtvrtek 9. ledna 2003

Oprátka se stáhla aneb možná to tu začne mít grady

neuvěřitelné se stalo skutečnosti, po dlouhém lanaření se mi podařilo tento blog rozšířit o vskutka dva unikáty. První numero uno Jan Navrátil z dob studjních řečený ienda, specialista na Linux a Internet druhý neméně erudovaný honscho Rudánek, kterého znají všichni prostě jako Rudánka, jenž je specialistou na Javu a open-source.

Věřím hoši, že se rychle zabydlíte a budete pilně plnit tento blog měrou vrchovatou a přeji Vám hodně štěstí.

středa 8. ledna 2003

Otec Cyberpunku má vlastní blog

Dnes již definitivně naposled a trochu z jineho soudku. Kdo zná jména nebo pojmy jako Ono Senday Cyberspace, Disksié Čára, gajdžin, implantáty, šuriken, kyberprostor? Ten zná jistě kultovní knihu Neuromancer Williama Gibsona.Už více je překavapivé, že sám autor má vlastní blog. To je určitě potěšivá zpráva, pro všechny fandy jeho knih.

Změn svůj "ksicht" dynamicky

Alias rádi byste měnili vzhled vašich stránek dynamicky na straně klienta? Dnes už je to celkem dobře možné díky, implementaci standardu DOM v novějších verzích moderních prohlížečů. Pokud Vás to zajíma, odporučuji tutorial Petera Paul Kocha Change style sheet.

úterý 7. ledna 2003

PHP 4.3.0 a XSLT

Nevím čím to je, ale članek lehce popisující koexistenci skriptovacího jazku PHP a XSLT, mě potěšil. To co káži dnem i noci tj. oddělení aplikační a prezentační vrstvy nebylo v dřívějších verzích PHP tak dobře možné nebo spíše snadné. Dnem i nocí se mění situace a v PHP, světe div se to jde celkem pohodlně. Používa se XSLT procesor Sablotron, který má kořeny u nás doma. Proto, všichni kodéři neváhejte a článek si prostudujte. Moje osobni zkušenost je velice dobrá, kdy PHP používám jako aplikačni logiku pro dolování dat z database a tvorbě XML dat, ty jsou potom "předhozena" společne s XSL šablonou k zpracování a výsledné XHTML 1.0 putuje k prohlížeči.