pondělí 26. května 2003

Skladiště prohlížečů

Rádi byste stránky otestovali v nějakém opravdu exotickém kousku jako Aranche,DOSLynx,Web TV Viewer nebo sháníte "starého" Netscape Navigatora 4.x, abyste dokázali, že Váš CSS layout funguje? Shodou náhod jsem narazil na takový "malý" archív všech známých a neznámých prohlížečů.

Šablotronisté pozor: XPath 2.0 a XSLT 2.0 na obzoru

W3C nám připravila nové specifikace týkajících se XPath, XSLT a XQuery. Více informací přináší Petr Cimprich v článku XPath 2.0 a XSLT 2.0 se blíží.

Regulární výrazy

Potřebujete začít s rugálrními výrazy? Nebo snad chcete pouze oprášit dřívější vědomosti. Patřil jsem mezi malou hrstku programátorů, kteří regulární výrazy nikdy nepoužívaly. Pavel Satrapa v sedmidílném seriálu ukazuje jakou užitečnou pomůckou se mohou stát.

Články nejsou zrovna nejnovější, ale jsou tak dobře napsané, že Vám pomohou usnadnit vstup do světa RV, ať již programujete v Jave,C# nebo Perlu. Nuže kurz Regulární výrazy od Pavla Satrapy může začít:

Aby nebylo RV pro dnešek málo, tak připojuji odkaz na server ZVON, kde vyšel kvalitní seriál o regulárních výrazech v překladu do českého jazyka.

Do třetice česky RV, na severu s výmluvným jménem RegExp je možno si vlastní regulární výrazy vyzkoušet a nebo stáhnout vzorové příklady.

Omluva za nečinnost

Myslím, že je mojí povinností se omluvit pravidelným čtenářům Dagblogu, že posledních deset dní jsem nevytvářel aktivitu. Bohužel šibeniční termíny všech projektů a úkolu, které jsou naloženy na má bedra, mají deadlina na konec měsíce května. Stalo se tak, že jsem finišoval jednu aplikaci a zároveň dodělával framework pro kontrolu hesel do aplikačního serveru. Den pak vypadal asi tak, že jsem ráno v půl sedmé sednul na kolo, dojel jsem do práce a domů jsme se vracel až kolem osmé hodiny. Absolutně vyčerpán jsem neměl ani zblo síly cokoliv blogovat či vymýšlet.

Tento týden, bude snad ještě horší, ale vy o nic nepřijdete. Už nějaký pátek se chystám napsat článek o otevírání nových oken a všeobecně o objektu Window.