pátek 27. června 2003

Java roadmap

Graham Hamilton and Tim Lindholm předastavili další vize vývoje platformy Java na právě probíhající konferenci JavaOne 2003 v San Franciscu. To nejdůležitější přináší Brian Goetz v článku JavaOne 2003: Java roadmap (Technical keynote) . V podstatě můžeme konstatovat, že vize jsou úzce spojeny s vydáním připravované verze 1.5(s kódovým označením Tiger) J2SE a J2EE, o které jsem již informoval Java Tiger na obzoru

středa 25. června 2003

Překlady dokumentů W3C do češtiny

Velice chvályhodnou činnost a hlavně její výsledky prezentuje Jiří Hrazdil na své domovské stránce zralog.cz. V části překlady se nalézá přeložené doporučení XHTML™ 1.0 Rozšířitelný hypertextový značkovací jazyk (druhé vydání). Pokud nevládnete jazykem Williama Shakespeara, mate nyní možnost si dokument prostudovat v mateřštině.

Základy datových struktur a algoritmů II.

Pokračování povídání o datových strukturách a algoritmech o jehož prvním díle jsem informoval na sebe nechalo trochu čekat. Jeff Friesen nás tentkrát nechává nahlednout pod pokličku pokročílých struktur jako zřetězených seznamů,zásobníku, ftronty a stromu. Názorně ukazuje princip přidávání jednotlivých uzlu, implementaci vyhledavacího algoritmu a mnoho dalšího.