pondělí 3. května 2004

Distribuce JRE

Pokud máme produkty postavené na platformě Java, musíme zajistit odpovídající běhové prostředí (JRE) pro tuto platformu. Pokud máme distribuční médium(CD, DVD), nabízí se zakomponování JRE jako součásti distribuce.

Jak je to s licencí?

Již delší dobu jsem pátral po tom, jak je to z licencí k JRE od firmy Sun. Prvním důležitým faktem je, že licenční podmínky uzavíráte(odsouhlasíte) při downloadu JRE. Licenci je možné najít jak na stránkách Sunu(např. licence k j2re 1.4.2.02) nebo v instalačním adresáři.

Při studiu licence je nejzajímavější část SUPPLEMENTAL LICENSE TERMS. Vzhledem k tomu, že mě to s kolegou zajímalo a netroufli jsme si dělat závěry, položili jsme dotaz přímo na českou pobočku firmy(sales@czech.sun.com).

Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li je možno zahrnout Java Runtime Library (JRE) jako součást distribučního CD. JRE by tvořilo instalační doplněk, který potřebujeme k běhu aplikačního serveru, jenž je předmětem distribuce.

Odpověd:

Dobry den, jre je mozno distribuovat pri splneni licencnich podminek, ktere jste odsouhlasili pri downloadu JRE. V praxi to znamena - nemenit jmeno, funkcnost, licenci, atd. S pozdravem Ales Novak