pátek 25. června 2004

Editorial

Jak se naučit programovat, věčné to téma na dišputace mezi programátory. Nedávno jsem se podivoval nad produktivitou 500 řádků kódu za den. Naštěstí 500 řádků kódu bylo moc i na Tomáše Koubu (Java.NET) a pustil se do seriozního hledání o produktivitě kódu (LOC - line of code) ve spotu Rychlost programování.

V každém případě lze považovat za hvězdu programátora, který vyprodukuje 100 řádek zdrojového kódu za den. Samozřejmě myslím tím kód odladěný a plně funkční. Programátora, který 100 řádek kódu napíše a odladí za dva dny je programátor průměrný, ale neměl by mít se svými nadřízenými se svou produktivitou žádný problém.

Trochu z jiného soudku, velký malý pomocník jménem Ant je neocenitelným dělníkem většiny projektů. Nad novými vlastnostmi verze 1.6 se sešly články

Neméně zajímavou se stala oficiální tisková zprava Eclipse Foundation o oficiálním vypuštění verze 3.0, na jejímž vývoji se pracovalo přes patnáct měsíců. Očekávaný den D nastane 30.června 2004, stejně jako si školáci ponesou svá vysvědčení, tak i verze 3.0 bude oceněna a vysvědčení ji vystaví uživatelé.