čtvrtek 23. září 2004

Krátké ohlédnutí aneb co týden dal

Tento v pořadí již 39 týden přinesl mnoho zajímavých událostí, které vydaly na toto malé ohlédnutí. Malou namátkou uvolnění J2EE AS JBoss a JFox, IBM J2EE / .NET Study, porovnání vývojových IDE atd.

O uvolnění Tomcatu 5.5 již řeč byla, ale pro příznivce tohoto velni populárního servletového kontejneru, přidávám k dobru interview Dallying with Tomcat 5.5. Když už jsme u toho Tomcatu, tak nemůžu nezmínit pondělní uvolnění open source J2EE Serveru JBoss 4.0.

Krátkou notickou o JBosuu jsem si udělal oslí můstek pro volný přechod na J2EE oblast. Krom vypuštění JBosse tu máme ještě J2EE server JFox z dílen China Enterprise Open Source Community. Jíná a mnohem početnější komunita se bouří pod příspěvkem TMC Completes Massive IBM J2EE / .NET Study, který vyšel na serveru TheServerSide.COM. Slovy klasika, bylo to jako škrtnout zápalkou nad kanistrem benzinu.

Aby nebylo těch konfrontací málo narazil jsem na materiály k přednášce Java Technology IDE Shootout. Cílem této přednášky bylo najít výhody a nevýhody vývojových prostředí IntelliJ, Eclipse, NetBeans, Emacs a JBuilder.