pondělí 18. října 2004

Kontraproduktivní blokování vyskakovacích oken

Microsoft a jeho nepovedené dítko Internet Explorer se v posledním záchvěvu bezpečnostní mánie SP2 rozhodl k ultimátnímu blokování vyskakovacích oken. Nic proti tomu, ale jak se takové vyskakovací okno identifikuje?

V našich webových aplikacích používáme otevírání nových oken pomocí klientského skriptu zcela běžně, jedná se například o výběry typu číselník. Chtěl jsem tedy říci používali, po aplikaci service packu, jsou otevíraná okna blokována což je pro nás problém.

Vysvětlete koncovému uživateli, že si má nějakou takovou funkčnost vypnout u sebe v nastavení. Samozřejmě, že by na takovýto zásah neměl mít vůbec oprávnění. Naštěstí údajně existuje cesta jak nastavit cosi magického na doménovém serveru (oficiální rada z technické podpory společnosti Microsoft), co by mělo přetlačit nastavení lokálních stanic v síti.

Nesetkal se někdo s podobným problémem? Neexistuje cesta jak omezení blokování oken omezit pouze na internet? Takhle mi totiž přijde, že pokud nebude existovat cesta rozumného nastavení, bude blokování oken spíše kontraproduktivní.