pátek 19. listopadu 2004

Články na víkend

Tento týden mě překvapilo několik událostí. Protože si připravuji pro kolegy povídání o groupware GForge, zaujaly mě zmínky o projektu Coefficient postaveném na Jave/J2EE. Přes Coefficient jsem se dostal na issue tracker JIRA. K vazbě JIRA-Coefficient se váže zajímavé obvinění, která padlo na TheServerSide.

Někteří z diskutující obvinili vývojáře Coefficientu, že si vypůjčili (ukradli) grafiku z projektu JIRA. Celá záležitost došla tak daleko, že TSS se oficiálně distancovalo. Dohra tohoto případu pak vyústila v oficiální stažení domovské stránky projektu Coefficient, která byla nahrazena následujícím prohlášením.

Site temporarily down

The coefficient demo site is currently undergoing maintenance, and is temporarily unavailable.

Some of the presentation elements for the issue tracker were borrowed (without permission) from jira. These are currently being replaced with original artwork and html. The site will be available again as soon as this task is complete.

Ještě jedna roztržka proběhla, staří kohouti JBoss Group a Apache Software Foundation, se do sebe opět pustili. Mezi zprávy, které mě potěšily patří Language Oriented Programming a Domain Specific Languages, o kterých se blogovalo u nás doma.