středa 3. března 2004

Instantní RSS čtečky

Velice pěkný seznamovací článek z kategorie HOWTO na téma RSS čtečky v prohlížečích Mozilla jsem našel na stránkách projektu Czilla. Pokud nevíte co to RSS čtečka pak je tento článek dobrým startovním bodem. V článku zároveň najdete návod jak pracovat s RSS čtečkou Firefox Ext. - RSS Reader Panel, která je součástí lokalizované verze prohlížeče Mozilla Firefox.

Související články

úterý 2. března 2004

XML 1.1 evoluce nebo revoluce

Petr Cimprich se v dalším díle Akta X 0402, zaobírá doporučením XML 1.1, jeho rozšířeními oproti předešlému XML 1.0 a zpětnou kompatibilitou. Z mého pohledu se nejedná o žádnou revoluci nýbrž o drobnou evoluci v mezích pokroku. Ostatně neformuloval bych to lépe než samotný autor Buď jak buď, prostoru technologií XML přibyl nový rozměr a vše je zase o malý kousek složitější.

NIO a Servlety

Java 1.4 představila zbrusu nové API pro práci s I/O, které se vžilo pod názvem NIO. V souvislosti s NIO API, které mimo jiné umožňuje efektivní práci se I/O streamy při které nedochází k vzájmenému blokování, byla diskutována možnost využití NIO pro servletové kontejnery.

Greg Wilkins autor web serveru a servletového kontejneru Jetty se rozepsal o kombinaci NIO a Servlet API. Jako hlavní problém označil jak zkombinovat the non-blocking features of NIO with the blocking streams used by servlets.