pátek 26. března 2004

J2EE Framework Spring

Na TheServerSide byl zmíněn Spring Framework 1.0 final released. První pohled na J2EE framework Spring vypadá velice slibně a stejně tak ohlasy v diskusi jsou pochvalné.

Související články

Měření kvality softwaru

Snad při jakékoliv lidské činnosti vznikají chyby a nejinak je tomu při vývoji softwaru. Chyby samotné pak v kontextu celku vypovídají něco o jeho kvalitě. Bohužel softwarový průmysl nemá žádné standardy pro měření kvality softwaru samotného.

Nad problémem chyb v softwaru a boje proti nim se zkusil zamyslet Patrick Thibodeau v článku Chyby v softwaru zatím nejsou minulostí. Některé postřehy a tvrzení jsou opravdovým pohledem do zrcadla pro mnoho softwarových firem.

Většina softwarových produktů nebyla navržena s ohledem na kvalitu

V komerčním světě kvalita nepředstavuje primární motivaci –- primární motivací je dostat produkt na trh co nejrychleji. Je to právě závod s časem při uvádění na trh, který v mnoha případech kompromituje kvalitu.

čtvrtek 25. března 2004

SEO - kde začít

SEO nebo chcete li česky optimalizace pro výhledávače neni typickým tématem pro Dagblog. Mě osobně jako občasného čtenáře české konference SEO a zároveň člověka do těchto tajů nezasvěceného potěšily SEO FAQ, které připravil Marek Prokop.

středa 24. března 2004

Marc Anderssen - open source poroste

Marc Anderssen spoluzakladatel Netscape Communications vyjádřil v rámci konference Open source in Government 12 důvodů růstu open source v nejbližších pěti až deseti letech. Všechny důvody zaznamenal Larry Greenemeier v článku 12 Reasons Andreessen Is Hot On Open Source

Výhody open source jsou všeobecně známé a dá se předpokládat, že využití open source v budoucnu poroste. Otázkou zůstává jakým směrem, budou se více používat celá open source řešení nebo bude vývoj inklinovat k tvorbě uzavřeného softwaru, který bude na open source postaven.

Související články

úterý 23. března 2004

JavaWorld je zpět

Kvalitní a zavedený infromační server JavaWorld obnovuje po menší přestávce svoji činnost. Můžeme se opět těšit na kvalitní články, návody a komentáře? Doufám, že ano. Informace via. server TheServerSide JavaWorld is Back.