čtvrtek 23. září 2004

Krátké ohlédnutí aneb co týden dal

Tento v pořadí již 39 týden přinesl mnoho zajímavých událostí, které vydaly na toto malé ohlédnutí. Malou namátkou uvolnění J2EE AS JBoss a JFox, IBM J2EE / .NET Study, porovnání vývojových IDE atd.

O uvolnění Tomcatu 5.5 již řeč byla, ale pro příznivce tohoto velni populárního servletového kontejneru, přidávám k dobru interview Dallying with Tomcat 5.5. Když už jsme u toho Tomcatu, tak nemůžu nezmínit pondělní uvolnění open source J2EE Serveru JBoss 4.0.

Krátkou notickou o JBosuu jsem si udělal oslí můstek pro volný přechod na J2EE oblast. Krom vypuštění JBosse tu máme ještě J2EE server JFox z dílen China Enterprise Open Source Community. Jíná a mnohem početnější komunita se bouří pod příspěvkem TMC Completes Massive IBM J2EE / .NET Study, který vyšel na serveru TheServerSide.COM. Slovy klasika, bylo to jako škrtnout zápalkou nad kanistrem benzinu.

Aby nebylo těch konfrontací málo narazil jsem na materiály k přednášce Java Technology IDE Shootout. Cílem této přednášky bylo najít výhody a nevýhody vývojových prostředí IntelliJ, Eclipse, NetBeans, Emacs a JBuilder.

úterý 21. září 2004

JBoss 4.0 venku

Uděláno, hotovo a spakováno. Aplikační server JBoss ve verzi 4.0 spatřil oficiálně světlo světa. Jakožto první open source server dosáhl JBoss J2EE 1.4 certifikace.

Související odkazy

pondělí 20. září 2004

Základy kolekcí v Jave

S rodinou kolekcí (java.util.Collection) se setkáváme při programování v Jave takřka na každém kroku. Některé zásady a záludnosti mohou být skryty za JavaDocem, který nemusí (bohužel) každý číst nebo mu úplně rozumět. Mezi klasické "špeky", které by měly být dostatečně známé patří hashCode, kapacita, load factor, kolize.

Všechny vlastnosti se týkají obou množin implementací mapy a seznamu a proto se vyplatí mít o nich všeobecný přehled. Dobře srozumitelnou pomůckou může být článek Jacka Shiraziho An Introduction to Java Map Collection Classes

Související články