pátek 22. října 2004

Programátorská hádanka

Ovlivněn sérií programátorských hádanek Reného Steina jsem si usmyselel, že až narazim na nějakou vypečenost resp. chybu podělím se oni. Naneštěstí jsem nemusel čekat dlouho. V business logice aplikačního serveru mam následující kód.

 
public class CisRozpKapService implements ICisRozpKapService {  
  
  private volatile int maxSkupId = 0;
  .
  .
  . 
	
  public int saveSkupina(int kapitola, String nazev) {
    CisRozpKap kap = rozpKapDao.load(kapitola);
    CisRozpKapSkup skup = new CisRozpKapSkup();
    skup.setCisRozpKap(kap);
    skup.setNazev(nazev);
    synchronized(this){
      maxSkupId++;      
    }
    skup.setSkupina(maxSkupId);      
    rozpKapSkupDao.save(skup);    
    return skup.getSkupina().intValue();
  }
  
  .
  .
  .
}
 

Pro upřesnění dodávám,že maxSkupId musí být pro každý ukládáný objekt jedinečné.... Najdete a odtsranité chybu?

pondělí 18. října 2004

Kontraproduktivní blokování vyskakovacích oken

Microsoft a jeho nepovedené dítko Internet Explorer se v posledním záchvěvu bezpečnostní mánie SP2 rozhodl k ultimátnímu blokování vyskakovacích oken. Nic proti tomu, ale jak se takové vyskakovací okno identifikuje?

V našich webových aplikacích používáme otevírání nových oken pomocí klientského skriptu zcela běžně, jedná se například o výběry typu číselník. Chtěl jsem tedy říci používali, po aplikaci service packu, jsou otevíraná okna blokována což je pro nás problém.

Vysvětlete koncovému uživateli, že si má nějakou takovou funkčnost vypnout u sebe v nastavení. Samozřejmě, že by na takovýto zásah neměl mít vůbec oprávnění. Naštěstí údajně existuje cesta jak nastavit cosi magického na doménovém serveru (oficiální rada z technické podpory společnosti Microsoft), co by mělo přetlačit nastavení lokálních stanic v síti.

Nesetkal se někdo s podobným problémem? Neexistuje cesta jak omezení blokování oken omezit pouze na internet? Takhle mi totiž přijde, že pokud nebude existovat cesta rozumného nastavení, bude blokování oken spíše kontraproduktivní.