středa 6. dubna 2005

Stáhnutí zdrojů z CVS za firewallem

Některé problémy jsou opravdu otravné a pijí mi krev dokud je nevyřeším. Mým problémem bylo to, že jsem nemohl přistupovat na CVS servery, které byly "venku" na internetu. Bylo opravdu frustrující shánět zdrojové kódy k projektům z SourceForge. Nevím, jestli je to opravdu technologickým omezením naší VPN nebo byl někdo z našich adminů líný/neschopný to udělat, ale už mě to netrápí.

Zmíněná Mekka všech open source vývojářů totiž hostí projekt CVSGrab. CVSGrab by se dal označit za CVS klienta, ale s tím rozdílem, že nevyužívá CVS protokol, ale webové rozhraní pro CVS. CVSGrab dokáže stáhnout jakýkoliv CVS repository zveřejněný přes webové rozhraní nástroji ViewCVS (0.7, 0.8, 0.9.2, 1.0), SourceCast (1.0, 2.0, 3.0), CvsWeb (1.0, 2.0, 3.0), Chora (2.0) a FishEye 0.8.

Vzhledem k tomu, že většina projektů s CVS má i veřejně dostupné webové rozhraní (většinou přes ViewCVS) není problém si je s pomocí CVSGrab stáhnout. Pro rozběhnutí CVSGrabu, který lze spouštět z příkazové řádky nebo přes antovský skript, budete potřebovat pouze Javu (JRE).