čtvrtek 23. června 2005

Hledá se Swing HTML Renderer

Včera jsme s kolegou zkoušeli najít vhodnou swingovou komponentu pro zobrazení HTML. HTMLEditorKit jenž je standardní součástí Javy se ukázal jako nepoužitelný pro soubory větší než 300 KB. Potřebujeme zobrazovat HTML výstupy, kterou jsou docela velké a HTMLEditorKit (Java 1.4.2) začne na souborech větších jak 300 KB nepříjemně tuhnout. Původně jsem očekával, že najít nějakou použitelnou open source swing komponentu bude otázka pár minut, ale to jsem se hluboce mýlil.

Našli jsme několik použitelných, ale komerčních komponent. Pak jsme našli několik použitelných, ale nefunkčních komponent postavených na principu wrapperu kolem Internet Exploreru. Nakonec jsem dneska ráno narazil na dva články Joshuy Marinacciho, ve kterých jsou snad všechny existující open source i komerční HTML komponenty zhodnoceny.

Ještě si dovolím odcitovat závěr prvního článku, který byl zaměřen na open source komponenty.

Overall, our choices are a very mixed bag. JRex offers high compliance and speed, but requires integration with native code. The 100-percent-Java renderers have little support for modern standards, but some (Calpane and Multivalent) can at least render some popular pages accurately.

A co vy, jakou komponentu pro zobrazení HTML používáte?