středa 22. června 2005

Portal feature matrix

Spot o portálech nemůže začít bez informace o uvolnění JBoss Portal 2.0 (Jablok 21.06.2005 - Vyšel JBoss Portal 2.0). Pokud Vás zajímá co všechno JBoss Portal umí, můžete prozkoumat feature list. Naše firma koketuje s portálovým řešením Enterprise portal a tak mě docela zajímalo porovnání s ostatními portály.

Při hledání feature matrixu (tabulka, ve které jsou porovnány jednotlivé vlastnosti) jsem narazil na server CMS Matrix. Server nabízí možnost porovnání jakéhokoliv z 368 registrovaných portálu v několika desítkách kategorií. Kromě toho má každý portál vlastní stránku, na které je diskuse k danému portálu a rating v několika kategoriích (System Requirements, Security, Support, Ease of Use, Performance, Management, Interoperability, Flexibility, Built-in Applications, Commerce) podle volby uživatelů.

Jen tak namátkou jsem zkusil porovnat open source CMS WebGUI s komerčním Oracle Portal a překvapilo mě jak špatně dopadl komerční produkt. Na druhou stranu, ne vždy hraje feature list nejdůležitější roli při výběru CMS...