čtvrtek 20. října 2005

Eclipse a drobné maličkosti - rychlé otevírání tříd a ostatních souborů

Když jsem tuhle vychytávku pro rychlé otevírání tříd poprvé vyzkoušel, nemohl jsem uvěřit, že jsem bez něčeho takového mohl vůbec v Eclipse fungovat. Stejně tak nevěřícně na mě koukali moji kolegové, kterým jsem to ukázal. Nevýhoda práce se soubory, které jsou organizovány v stromové struktuře, spočívá v pracnosti jejich otevírání. Sice víte, že potřebujete otevřít soubor XYZ, ale už nemusíte vědět kde přesně se naléza v adresářové struktuře projektu. Eclipse má proto magickou klávesovou zkratku Ctrl-Shift-T a Ctrl-Shift-R, pomocí které je otevření požadovaného souboru otázkou zlomku vteřiny.

Open type

Open type je dialog aktivovaný klávesovou zkratkou Ctrl-Shift-T, pomocí které lze otevírat jakékoliv Java typy, které máte v rámci otevřených projektu. To znamená, jakékoliv třídy, rozhraní z vlastního projektu a nebo z přidružených knihoven těchto projektu. Vlastní výběr konkrétního typu lze omezit na určitou skupinu a to zapsáním počáteční části jeho názvu, samozřejmě lze využít i zástupného znaku.

Open type dialog

Pokud máte například jeden projekt pod Javou 1.4 a další pod 5.0 a potřebujete se podívat na zdroják StringBufferu, tak Open Type dialog nechá na vašem výběru, který si přejete zobrazit. Informace je pěkně vidět na předchozím obrázku.

Open Resource

Open resource dialog se odlišuje od Open type v tom, že nabízí k otevření všechny soubory (open type pouze javovské), které jsou součástí otevřených projektů.

Open type dialog

Související články