pátek 4. března 2005

Jak si vybrat přínosné školení?

Chtěl jsem tohle téma úplně vypustit, ale Filemon mi to rozmluvil a navíc mám ještě tak trochu pachuť hořkosti na jazyku. Neprozradím vám, kdo mě školil ani u jaké to bylo firmy, protože mi to nepřijde fér, ale poskytnu vám pár postřehů jak se při výběru školení nespálit.

Interní školení

Za nějaký ten pátek, co jsem v průmyslu, jsem jako posluchač absolvoval pěkných pár školení externího i interního charakteru. U interních školení je ta podstatná výhoda, že víte kdo školí a co bude konkrétním motivem školení. Ve firmě vám nebude nikdo, alespoň doufám, mazat med kolem papule a motat hlavu marketingovými tahy neboť pak by měla vaše účast čistě společenský charakter, jak s oblibou říká Arnošt. V zájmu firmy je váš čas efektivně využít takže to myslím nahrozí.

Jak jsem zmiňoval druhým faktorem je i osoba školitele. Většinu svých kolegů znáte, takže dokážete posoudit jestli to pro vás bude přínosem či nikoliv. Jak to tak chodí, jsou školení a školení, někdo se pečlivě připraví a dokáže dané téma zpřístupnit většině účastníků, jiný přijde s kusem papíru od čaje a zasype vás spousty slov, ale na konci máte pocit jako by nic neřekl.

Externí školení

Externí školení mají spíše mlžící charakter. Školení většinou uvozuje libozvučný název alias vjejička na nezkušené, popis školení je koncipován podle podobného schématu. Na tom není nic nepochopitelného, každý chce ze svého kapitálu vytřískat co nejvíce. Druhou mlžící neznámou je osoba lektora školení. Většinou o tom člověku vůbec nic nevíte, nedokážete si dosadit za jméno konkrétní osobu, nemáte ani potuchy komu padnete do noty.

Asi tím nejlepším případem je situace, kdy je lektor relativně známá osobnost, takže nějaký obrázek máte dopředu. Mě se to jednou povedlo v případě školení Jiřího Koska. Osobně stavím osobu školitele minimálně na stejnou úroveň jako vlastní náplň školení, která může být různými vlivy zkreslená.

Náplň školení

Musím říci, že deklarovaná osnova školení se je občas v kontrastu s tím co se na školení zvládne. Především u externích školení se člověk nestačí divit. Představte si příklad kdy jdete na školení o řízení kamionu a někdo vám začne vysvětlovat, jak se řadí v osobním automobile. To je ovšem spíše chybou lektora, který nedokáže posoudit úroveň posluchačů, ba co víc je někdy úplně mimo dostřel.

Mnohem horší to může být s praktickými zkušenostmi lektora. Externí školení není zrovna levný špás, na který vás firma vyslala proto, aby jste poznali nástrahy velkoměsta a v žádném případě by se nemělo jednat o nějakou nalejvárnu. Jak mi kdysi řekl jeden nadřízený, látku školení možná nastuduješ sám, ale školení je také o praktické výměně názorů a o získávání nových zkušeností. Mnohdy vám školitel vždycky "omlátí o hlavu" nějaký profláknutý příklad a nebo nechce zabíhat do podrobností, což je škoda.

Cena a výtěžnost školení

Jak jsem naznačil o kousek výše, externí školení většinou nebývají levná a troufám si tvrdit, že neexistuje ani úměra nákladnější školení - větší výtěžnost nabitých informací. Dobře si rozmyslete jestli není cena 20000,- za dva dni školení trochu přemrštěná a jestli se to opravdu vyplatí, jak mi řekl ienik Představ si, že ty peníze dáváš z vlastní kapsy. Troufám si tvrdit, že je skoro lepší, pokud máte tu možnost, uspořádat nějaké interní školení kam si pozvete přímo odborníka z praxe a se kterým se snadněji domluvíte.

Výtěžnost školení je moje kritérium, podle kterého posuzuji přínos školení. Jedná se o subjektivní posouzení získaných informací, což se samozřejmě odvíjí od vstupního očekávání a připravenosti. Dejme tomu, že jdete na školení o návrhových vzorech a řekněme, že problematiku znáte a očekáváte prohloubení vašich znalostí. Pak můžeme říci, že výtěžnost nových informací v hladině 40-50% je naprosto úžasná a takové školení mělo smysl.

Až se budete rozhodovat o tom jestli na nějaké školení půjdete a nebo jestli na něj pošlete svého podřízeného zvažte má kritéria.

  • Popřemýšlejte jestli nejde dané školení realizovat jako interní
  • Získejte si informace o školiteli
  • Zvažte poměr náplň školení/čas+cena

úterý 1. března 2005

Hibernate 3.0 RC1

Tadá troubí do světa renomované javovské servery ( TSS - Hibernate 3.0 goes to production), Gavin King oznámil Hibernate 3.0 released!. Ačkoliv má Hibernate 3.0 přívlastek Release Candidate, samotní tvůrci jej označili za použitelný pro produkční nasazení. Z novinek, které mě potěšily a nejsou pro mě dosti abstraktní, vyčnívá sada nástrojů pro Eclipse. Dobrý přehled novinek nabízí oficiální Roadmapa a trojkový manuál.

pondělí 28. února 2005

Cartoon - The Nature of Persistence

Minulý čtvrtek a pátek jsem byl na školeni Techniky návrhu J2EE aplikací a žel bohu jediné co mě pobavilo byla veselá kartička The Nature of Persistence z tales from theserverside. Kdybyste tak úplně netušili, Gavin King je hlavní vývojář projektu Hibernate.