čtvrtek 23. června 2005

Hledá se Swing HTML Renderer

Včera jsme s kolegou zkoušeli najít vhodnou swingovou komponentu pro zobrazení HTML. HTMLEditorKit jenž je standardní součástí Javy se ukázal jako nepoužitelný pro soubory větší než 300 KB. Potřebujeme zobrazovat HTML výstupy, kterou jsou docela velké a HTMLEditorKit (Java 1.4.2) začne na souborech větších jak 300 KB nepříjemně tuhnout. Původně jsem očekával, že najít nějakou použitelnou open source swing komponentu bude otázka pár minut, ale to jsem se hluboce mýlil.

Našli jsme několik použitelných, ale komerčních komponent. Pak jsme našli několik použitelných, ale nefunkčních komponent postavených na principu wrapperu kolem Internet Exploreru. Nakonec jsem dneska ráno narazil na dva články Joshuy Marinacciho, ve kterých jsou snad všechny existující open source i komerční HTML komponenty zhodnoceny.

Ještě si dovolím odcitovat závěr prvního článku, který byl zaměřen na open source komponenty.

Overall, our choices are a very mixed bag. JRex offers high compliance and speed, but requires integration with native code. The 100-percent-Java renderers have little support for modern standards, but some (Calpane and Multivalent) can at least render some popular pages accurately.

A co vy, jakou komponentu pro zobrazení HTML používáte?

středa 22. června 2005

Portal feature matrix

Spot o portálech nemůže začít bez informace o uvolnění JBoss Portal 2.0 (Jablok 21.06.2005 - Vyšel JBoss Portal 2.0). Pokud Vás zajímá co všechno JBoss Portal umí, můžete prozkoumat feature list. Naše firma koketuje s portálovým řešením Enterprise portal a tak mě docela zajímalo porovnání s ostatními portály.

Při hledání feature matrixu (tabulka, ve které jsou porovnány jednotlivé vlastnosti) jsem narazil na server CMS Matrix. Server nabízí možnost porovnání jakéhokoliv z 368 registrovaných portálu v několika desítkách kategorií. Kromě toho má každý portál vlastní stránku, na které je diskuse k danému portálu a rating v několika kategoriích (System Requirements, Security, Support, Ease of Use, Performance, Management, Interoperability, Flexibility, Built-in Applications, Commerce) podle volby uživatelů.

Jen tak namátkou jsem zkusil porovnat open source CMS WebGUI s komerčním Oracle Portal a překvapilo mě jak špatně dopadl komerční produkt. Na druhou stranu, ne vždy hraje feature list nejdůležitější roli při výběru CMS...