středa 13. září 2006

CZJUG první setkání

V úterý proběhlo dlouho očekávané první setkání CZJUG (Czech Java User Group). Ač jsem měl ze začátku obavy o návštěvnost tohoto ryze netechnického setkání, posluchárna K1 se nakonec zaplnila více než slušně. Podle odhadů na základě rozdaných triček si cestu na první setkání našla přibližně stovka posluchačů.

Za partnery JUGu promluvili rektor ČVUT, prof. Ing. Václav Havlíček CsC., Rudolf Pecinovský za java.cz a Pavel Šuk a Roman Štrobl za Sun Microsystems. Jako hlavní host poté přišla na řadu Laurie Tolson (Sun VP pro Javu), která mluvila (prezentace - PDF) o podpoře CZJUG ze strany Sunu a aktuálním procesu otevírání se Javy jako open source.

Na závěr si vzal slovo Roman Štrobl a mluvil o CZJUGu v čase budoucím - jaký je předběžný plán, jací hosté sem zavítají a otom kde lze získat více informaci o CZJUG.

CZJUG je pořád hrozně mladá iniciativa, má sice již konkrétnější obrysy, ale pořád je tu velká příležitost, aby jste se aktivně zapojili a dění ovlivnili. Pokud máte zájem, připravil jsem pro vás několik tipů.

Jak se podílet

  1. zaregistruji se na Java.cz. Tím pádem jsem automaticky členem emailové diskusní skupiny CZJUG. Můžu diskutovat, vznášet požadavky a nebo navrhovat změny. Pokud mám zájem, můžu vytvářet obsah serveru Java.cz.
  2. na zahraniční verzi CZJUGu přidám přání na wish list ohledně zahraničních hostů či témat, která mě zajímají
  3. připravím si prezentaci nějaké zajímavé technologie, kterou bych rád prezentoval na některém z dalších setkání a dám o tom vědět
  4. zkusím oslovit známe z oboru (firma, škola), jestli by neměli zájem se zapojit do CZJUG
  5. firma, ve které pracuji, by měla zájem prezentovat sebe sama v souvislosti s propagací nějaké Java technologie, kterou používá/vyvíjí

Související