úterý 19. září 2006

OT: Hledáme vývojáře frontendu

Před malinkou chvilkou jsem skončil education session o Google Web Toolkitu, kterou jsem přichystal pro své kolegy v Systinetu a úplnou náhodou mě oslovila naše HR manažerka, jestli pak prý nevím o nějakém schopném Java vývojáři.

Tedy, hledáme vývojáře na frontend naší vlajkové lodi. Potřebujeme někoho kdo zná dobře J2SE a má větší než malé množství zkušenosti s vývojem web aplikací na platformě Java tj. rozezná tag library od EL. Nehledáme nějaké "ořezávátko", které vidělo Javu z rychlíku. Potřebujeme komplexního vývojáře, zase se ovšem nepodceňujte.

Na tomhle místě si dovolím odcitovat kolegu Pavla Kolesnikova (jablok.cz), který ich-formou popsal několik výhod práce v Systinetu.

Je pátek dopoledne, a tento text píšu doma v posteli. Není to proto, že bych se hodil marod nebo měl dovolenou. Je totiž normální se čas od času (i když obvykle ne častěji než jednou týdně) domluvit, že člověk pracuje z domu.

Samozřejmě, že kvůli luxusu práce z postele si nemusím v ložnici zřizovat pracovnu, proste mám na klíně firemní notebook s wi-fi kartou, dostatečně výkonný na ladění povícero současně běžících javových aplikací spuštěných v debug modu z eclipse.

A pozorný čtenář již jistě dávno tuší, že pracovní pohodlí není kaleno ani tím, že by platby za domácí připojení k Internetu šly z mé kapsy.

V pondělí už do práce dorazím, ještě nevím kdy, pracovní doba začíná tak nějak mezi osmou a desátou. Výjimky sice nejsou nemožné, ale ty většinou nemám zapotřebí — sice bydlím na kraji Prahy, ale kanceláře máme minutu chůze od metra, takže cestování moc času nevezme.

Jak jsem psal, platové rozmezí nase firma zásadně nezveřejňuje, ale snad je patrné, že na svých lidech neškudlí (možná bych měl ještě zmínit, že výše uvedené pracovní podmínky není nějaká moje vymoženost, tak to prostě máme ve vnitrofiremních směrnicích). Nicméně snad neprozradím přespříliš, když řeknu, že ohodnocen se cítím dostatečně na to, abych si nemusel kazit spánek přemítáním nad potenciální hodnotou mých zaměstaneckých stock-options).

Pokud čekáte, že zde padnou fráze o tom, že budete dělat v mladém dynamicky se rozvíjejícím kolektivu apod. prázdné fráze, tak jste na omylu. Pokud máte zájem, pošlete mi životopis na pichlik zavináč seznam tečka cz. Já si Vás nejdříve po mailu proklepnu (žádný strach) a zodpovím Vaše případné otázky. Pokud Vás shledám dostatečně způsobilým, pak Vás předám do rukou vyšší instance, která se rozhodne, jestli si vás pozve na osobní pohovor.

No a pokud k nám nastoupíte, tak budeme společne v roce 2007 zaměstnanci firmy Hewlett-Packard viz Systinet resp. Mercury koupena firmou Hewlett-Packard.