pondělí 21. srpna 2006

Česká Java User Group je tu

Za velkého úsilí na mnoha frontách se kola daly do pohybu a výsledkem je, že 12.září 2006 od 18:00 proběhne na půdě ČVUT první setkání Java User Group. Jako hlavní host vystoupí Laurie Tolson (VP pro Javu v Sun Microsystems) a bude hovořit o uvolnění Javy jako open source.

V rámci Java User Group budou pořádána pravidelná setkání, kde si zájemci budou moci vyslechnout zajímavé přednášky věnující se tématu Java technologií. Tato aktivita bude v České republice obohacena o možnost setkání se zaměstnanci Pražského vývojového centra Sun Microsystems a s odborníky ze zahraničí, kteří toto centrum často navštěvují.

Mediálním partnerem pro JUG se stal server Java.cz. Oficiální tisková zpráva se zatím připravuje, ale z toho co snad můžu prozradit nad rámec této zprávy:

  • vznikne oficiální mailing list, na kterém se bude diskutovat vše podstatné například ohledně směřování JUG či témat, na které se budou připravovat přednášky
  • už teď je připraveno několik zajímavých zahraničních hostů
  • JUG není Sun a jeho technologie, je přislíbená přednáška o Agile development + SCRUM, Springframework 2.0.

Všechny informace kolem JUG jsou průběžně aktualizovány, proto sledujte JUG na java.cz. Doufám, že se na prvním setkání JUGu sejdeme v hojném počtu.