pátek 27. října 2006

Říjnový JUG je za dveřmi

Chtěl bych touto cestou připomenout, že v pondělí proběhne třetí říjnové setkání CZJUG. Určitě se vyplatí přijít, protože se budou probírat novinky v JDK 7 a anotace. Detailní popis a informace o speakrech najdete na stránce říjnového setkání.

Mezi jednotlivými pasážemi budu mít scénku i já, s Roumenovou pomocí jsme získali nějaké Java puzzles. Pár jich bude připraveno a pokud se na vás usměje štěstí a najdete správné řešení, budete po zásluze odměněni.

Těšíme se na vaší účast.

Související články k JDK 7

čtvrtek 26. října 2006

Eclipse a drobné maličkosti: moje úkoly

Každý programátor si občas dělá do zdojového kódu poznámku FIXME či TODO s tím, že s k ní později vrátí. Pokud na projektu pracuje více programátorů, je většinou složité zpětně dohledat všechny fixy a todo, které patří danému programátorovi. Proto si ukážeme jak v Eclipse využít view Tasks a pomocí příslušného filtru zobrazit pouze určitou skupinu těchto poznámek/úkolů.

Mezi vývojáři musí být určitá kázeň, proto si každý vývojář ke svému todu či fixu hodí značku, aby bylo možné filtrovat jednotlivé úkoly. To je vidět na následujícím obrázku.

Definice úkolů

Eclipse standardně zobrazuje jakékoliv komentáře, které obsahují TODO, FIXME a XXX ve view Tasks (Window >> Show view >> Other >> General >> Tasks).

Tasks View

Jak je vidět z obrázku, defualtně je ve view Tasks vidět vše. Vytvoříme si tedy filtr, který nám zobrazí pouze naše úkoly.

Konfigurace filtru

Nový filtr
(plná velikost cca 30KB)

Založíme nový filtr přess tláčítko New, nastavíme On any element in same project (případně On any element) jako úroveň, ze které budou tasky zobrazovány a přes Description contains nastavíme naši značku např. Dagi. V levé části pak stačí daný filtr zaškrtnout, tím je zaručeno, že se defaultně použije pro view.

Vlastní filtr
(plná velikost cca 30KB)

Takto je možné si nadefinovat libovolné množství filtrů a aplikovat je. Výsledek námi nadefinovaného filtru je vidět na následujícím obrázku.

Odfiltrované ukoly

Související články

pondělí 23. října 2006

NetBeans 6.0 slibují použitelný editor

Jestli jsem NetBeams za něco při svém testu nemohl přijít na jméno, pak to byl editor kódu. Zdaleka nedosahoval kvalit editoru v Eclipse, čehož jsou si dobře vědomi samotní vývojáři NetBeans.

Od Roumena se mi dostalo ujištění, že výrazný posun by měl editor zaznamenat ve verzi 6.0. Pokud vás zajímá, o které vlastnosti se ve verzi 6.0 editor rozšíří, pak je jich většina včetně obrázků zdokumentovaná ve wiki topicu Java Editor User Guide.

Já osobně si radši počkám na to, až si to budu moci vyzkoušet v praxi. A do té doby se budu mazlit s našlapaným Eclipse 3.2.