čtvrtek 23. listopadu 2006

Podcast volume#2 venku

Neumřeli jsme, žijeme dál a s námi další podcast na téma Open Source Java, Prague Sun Tech Days, JBuilder 2007. Poslouchejte, bavte se a poskytněte nějaký ten feedback. Jinak nejsme blázni nejsme pacienti, jsme stejní jako vy ;-).

Souvisejicí linky

úterý 21. listopadu 2006

CZJUG listopad 2006 Java EE 5 a testovací frameworky

Jenom pro pořádek, protože to již všichni víte, ve čtvrtek nás čeká pravidelné setkání CZJUG tentokrát na téma Java EE 5 a testovací frameworky. Prezentace si pro nás připravili Bruno Bossola a Filippo Diotalevi.

Automatic testing of Enterprise Applications using Open Source tools

In actual enterprise level applications, either web or services based, it's more and more necessary to have a suite of tests to be executed automatically in order to prevent regressions of the system. Commercial tools actually available are quite expensive and they often retain high levels of complexity or too high learning curves. In this session you will be introduced to some mature open source tools, with particular reference to FitNesse for services test and Selenium for web applications test.

From J2EE to Java EE

How the new version of JavaEE affects the way we design and develop applications; how J2EE core patterns change, a few words on the Project Glassfish. The goal of this presentation is to give the listener a brief overview of the new features of the new Java Enterprise Edition platform, and explain how these new features will impact the way we design and develop enterprise applications.

oficiální stránka listopadového setkání

pondělí 20. listopadu 2006

IDE war - víc oleje, JBuilder 2007

Moje Web Tools Project demo vyprovokovalo Roumena k tomu, aby v jiném demu ukázal jak to jde v NetBeans jednodušeji. Spíše než jednodušeji, bych souhlasil s tím, že je to celé o filosofii Eclipse a NetBeans.

Pokud nemáte těch tahanic dost, tak doporučuji názor vyprovokovaný pátymi narozeninami Eclipse viz Is Eclipse Poised to Move into Quiet Ubiquity?.

Aby toho nebylo málo, tak byl vydán JBuilder 2007, který je založen právě na Eclipse.

JBuilder 2007 includes OptimizeIt for code profiling, Team Insight for integration with various collaboration and CI tools, LiveSource for UML modeling of Java projects, and Visual EJB, for GUI design of EJB modules

Více informací o vlastnostech najdete ve feature matrix (PDF). Diskuse viz TSS JBuilder 2007 - redesigned around Eclipse - released.

Ještě Vás to baví? Pokud ne, kašlete na image a používejte ten nástroj, který Vám nejvíce vyhovuje!