pátek 27. dubna 2007

Evoluce CZJUG - workshop, code camp

Včera proběhlo dubnové setkání (prezentace) CZJUG. Před prázdninami nás čekají ještě dvě setkání, ale to jistě všichni víte. V tomto článku bych se s vámi rád podělil o nápady a myšlenky na další rozvoj kolem CZJUG, které se nám s Roumenem honí hlavou a to především díky Vašim ohlasům.

S velkou pravděpodobností se podařilo vyřešit problémy s nahráváním jednotlivých setkání. To je povzbudivé především pro ty z vás, kteří se nemohou účastnit osobně. Hodně z Vás si přeje, aby se v rámci jednotlivých prezentací objevilo více praktických ukázek. Budeme se tento požadavek reflektovat, ale zároveň bychom s těmi praktickými ukázkami spojili další evoluci CZJUG.

Workshopy, code camps a jiné hrátky

Časová omezení jednotlivých setkání jsou jasně dané, ale rádi bychom zkusili něco, čemu se říká workshop a code camp. Obě dvě aktivity jsou především zaměřené prakticky s přímým zapojením účastníků.

  • workshop - praktické cvičení na specifické téma např. JPA, účastníci kódují podle zadání pod vedením instruktora. Cílem je osahat si danou technologii v praxi.
  • code camp - oproti workshopu není omezen specifickým tématem, ale čistě jenom oblastí např. J2EE. Není žádný instruktor a jedná se v podstatě o to, že každý si pracuje na svojí vlastní aplikaci (každý mže mít jinou). Pokud má nějaký problém, otázku, námět k diskusi, podělí se o to s ostatními a společně se snaží celou věc vyřešit/prodiskutovat.

Zatím je to všechno pouze v rovině úvah, ale asi bychom workshop kombinovali s code campem a celé by to přibližně vydalo na půl dne. Z toho vyblívá, že by se takto koncipovaná akce konala pravděpodobně o víkendu. Rádi bychom udrželi bezplatný vstup pro účastníku takovéto akce, ale to záleží na tom, jak se nám podaří zajistit podporu této akce.

Podpora je především o zajištění vhodných prostor pro pořádání takto velkých akcí. Každý z účastníků totiž potřebuje notebook a ten zase potřebuje napájení a přiznejme si, asi by nebylo úplně nejlepší kdyby seděl na zemi s notebookem v klíně. Navíc by nebylo na škodu, kdyby bylo k dispozici lehčí občerstvení. To všechno již zavání tím, že bude potřeba sponzoring, ať už přímo (peníze) a nebo nepřímo (prostory, občerstvení, speaker/instruktor).

Od Vás bychom rádi slyšeli, tady v diskusi a nebo na CZJUG mailling listu, jestli máte o nějakou formu workshopu a nebo code campu zájem. Případně jak se Vám tahle myšlenka líbí. Pokud jste firma, která by pořádání podobných akcí ráda podpořila, určitě nás kontaktujte.