pondělí 5. listopadu 2007

Spring != XML

Myslíte si, že Spring rovná se tuna XML? Pak máte poněkud zastaralé informace. Ostatně i v dřevních dobách tomu tak nebylo. Od verze 2.5, v těchto dnech je k dispozici RC1, přináší Spring podporu anotací, kterými lze řídit IoC kontejner. Právě k anotacím a obecně postoji ke konfiguraci Springu vyšly dva zajímavé články od Jurgena Hoellera a Roda Johnsona.

If you think that Spring = XML it's time to rethink. (It was never strictly accurate, in any case, as the Spring core container has always used its own Java metadata, and doesn't know about XML or any other representation.)

This brings us to an important philosophical principle: our mission with Spring is to provide the best component model for enterprise Java, setting the standard for flexibility to meet complex requirements, and providing a comprehensive solution to real-world problems. We don't believe that there is any one size fits all model for configuration, and we believe in accommodating choice, within our strong, extensible model.

O verzi 2.5 si můžete přečíst v článku Spring 2.5 - podpora anotací, testovací framework a další. V rámci našeho programu vzdělávání budu mít na téma Spring 2.5, a speciálně na anotace, prezentaci. Možná to vydá na i větší článek na blog...